Як обрати водонагрівач

Під час вибору бойлера не забувайте, що від цього напряму залежить комфорт всіх мешканців житла. Тож варто підходити до цього питання виважено.

На ринку представлено безліч типів водонагрівачів, вони різняться за:

  • потужністю;
  • об’ємом бака;
  • способом монтажу;
  • типом нагрівального елемента;
  • наявністю додаткових функцій (наприклад, таймера).

Для визначення потрібної потужності водонагрівача враховуйте кількість осіб в вашій родині, а також кількість кранів, які використовуються одночасно. Наприклад, для родини з трьох осіб і двох кранів потрібен водонагрівач потужністю 3-4 кВт.

Одним з головних критеріїв при виборі водонагрівача є його об’єм:

  • Для однієї людини знадобиться прилад 10-30 літрів,
  • Для двох 50-80,
  • Сім’я з трьох людей потребує бак від 80 до 100 літрв,
  • Для великої родини з 6 осіб знадобиться бак 150 – 200 літрів

Слід пам’ятати, що ці дані є лише орієнтовними і потреба в гарячій воді може різнитися у кожному конкретному випадку.

Фільтрація води

Також варто звернути увагу на те, чи встановлені фільтри очищення води в будинку. Наявність фільтрів зменшує ймовірність утворення накипу на стінках водонагрівача та нагрівальному елементі. Якщо фільтри відсутні, рекомендується обрати водонагрівач з «сухим» нагрівальним елементом, щоб зменшити ризик поломки водонагрівача.

Тип нагрівального елементу

Взагалі, бойлери з “сухим” стеатитовим нагрівальним елементом, що знаходиться у закритій емальованій колбі та не контактує з водою, працюють краще, оскільки не перегріваються та не заростають накипом. Магнієвий анод в таких водонагрівачах запобігає утворенню твердого накипу на стінках. Якщо водонагрівач експлуатується з “жорсткою” водою, рекомендується проводити сервісне обслуговування не рідше 1 разу на 2 роки, а при експлуатації водонагрівача з мідним нагрівальним елементом – не рідше 1 разу на півроку.

Виконання цих умов допоможе продовжити термін служби водонагрівача.

У випадку придбання водонагрівача з традиційним мідним нагрівальним елементом – слід пам’ятати про періодичне сервісне обслуговування. Якщо вода в вашому регіоні має високу жорсткість, то рекомендується проводити чищення бака та заміну магнієвого анода не менше, ніж раз на пів року. В іншому випадку ця процедура виконується приблизно раз на рік.
Здійснення такого обслуговування дуже важливо, оскільки дозволяє запобігти утворенню твердого накипу на стінках водонагрівача. Ігнорування цього моменту може призвести до зниження ефективності роботи та скорочення терміну служби прибору.

Вимоги до електромережі

Не менш важливо перед купівлею бойлера переконатись, що ваша електромережа витримає додаткове навантаження.
Якщо у вашому будинку проводка стара, краще вибрати моделі з потужністю ТЕНа 1500 Вт. Час нагрівання води може бути трохи довшим, аніж в моделях потужністю 2000-2500 Вт, проте вони не створять зайвих проблем з електрикою. Щоб не помилитися у цьому, досить складному питанні, краще проконсультуватись з фахівцем з монтажу водонагрівачів.

При виборі місця установки враховуйте наступні фактори:

  • діаметр труби;
  • доступність для монтажу труб;
  •  наявність електричної розетки в цьому місці;
  •  можливість відведення конденсату.

Рекомендації по експлуатації

Утримання водонагрівача в робочому стані впродовж часу теж потребує певних зусиль та уваги з вашого боку. Ось кілька порад, які допоможуть продовжити термін експлуатації вашого водонагрівача та забезпечити максимальну ефективність його роботи:

  • Регулярно очищуйте бойлер від накипу, щоб забезпечити правильну роботу ТЕНа та підвищити ефективність нагріву води. Це можна зробити за допомогою спеціальних засобів для очищення водонагрівачів або за допомогою народних засобів, таких як оцет чи лимонна кислота.
  • Перевіряйте роботу бойлера та його електромережі. Якщо ви помітили будь-які ознаки проблем, такі як зниження температури гарячої води або відключення водонагрівача, зверніться до фахівця з ремонту водонагрівачів для діагностики та виправлення проблеми.
  • Не забувайте встановлювати автоматичний вимикач на водонагрівачі, що гарантує безпеку під час експлуатації.
  • Якщо ви плануєте довгу відпустку або відсутність вдома, не забудьте вимкнути водонагрівач, щоб зменшити витрати електроенергії та попередити можливість аварії.

Дотримуючись цих порад, ви зможете підтримувати ваш водонагрівач в робочому стані протягом тривалого часу та забезпечити безпечну та ефективну роботу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *